aktuálně předpověď radary,detekce odkazy meteostanice fotogalerie archiv návštěvní kniha kontakt Krásná Lípa Doubravka


Meteorologická stanice Davis Vantage pro 2 - 6152C

Pro měření meteorologických dat se používá elektronická meteorologická stanice Davis Vantage pro 2, která měří teplotu, vlhkost, tlak, rosný bod, srážky, rychlost větru a jeho směr.Jednotlivé komponenty meteostanice a jejich umístění jsou zobrazeny níže.

Meteorologický den je zde definován od 0 do 24 hod

Košťany - část Střelná 323 m.n.m.

okres Teplice,kraj Ústecký

Střelná je malá obec ležící na jihovýchodním svahu Krušných hor a spadá pod město Košťany.Obec má cca 1500 obyvatel.Dělí se na tři části: Stará Střelná,Hampuš a Sídliště.Z obce je výhled na Mosteckou pánev,města Teplice,Most,Ústí nad Labem,na celé České středohoří a za dobré viditelnosti na celou délku Krušných hor včetně Klínovce.Mezi hlavní výhody patří jeden z největších skiareálů v kraji Bouřňák (589 - 869 m.n.m.), který je vzdálený pouhé 4 kilometry,tedy přibližně 5 minut jízdy autem.Do hor je to tedy opravdu kousek.V obci najdete 3 zastávky MHD,jednu restauraci,dva obchody,jednu benzínovou pumpu,prodejnu motocyklů,čtyřkolek a sněžných skútrů.Významné cíle vzdálené od obce: Teplice - 9 km,Ústí nad Labem - 30 km,Praha - 96 km,hraniční přechod Cínovec - 12 km,Sněžka - 217 km.

 

Pohled na meteorologickou stanici.Jo zde vidět meteorologická budka, manuální a automatický srážkoměr.

 

Konzole stanice

 

Konzole stanice - sbírá, zobrazuje a archivuje data z venkovních senzorů

 

Teplotní/vlhkostní senzor

Teplotní/vlhkostní senzor se nachází v profesionální meteorologické budce ve výšce 2 metry nad zemí.Interval měření teploty a vlhkosti je 12 sekund a přesnost měření je garantována výrobcem v rozmezí +-0,5°C a +- 3% u vlhkosti.

 

Srážkoměry

Srážkoměr je zařízení pro měření dešťových a sněhových srážek.Zde jsou k dispozici dva srážkoměry.Jeden je elektronický a druhý manuální, který slouží v případě poruchy elektronického.Elektronický srážkoměr měří v intervalu 12 sekund a jeho rozlišení je solidních 0,2 mm.Srážkoměr je rovněž vybaven vyhříváním, které umožňuje měření srážek i v zimě.

Manuální srážkoměr (vlevo) a automatický (vpravo)

Detail automatického srážkoměru.Žárovka slouží k vytápění v zimním období.

 

Anemometr

Anemometr měří rychlost a směr větru.Zvláštností oproti jiným meteostanicím je interval měření každé 2,5 s,takže anemometr zaznamená většinu poryvů větru.Anemometr je umístěn ve výšce 10 m.

 

Program ke stanici

Software komunikující s meteostanicí.Ukládá a zobrazuje veškerá data a v podobě tabulek a grafů je odesílá na tento web.